22. Õllepudel külmkapis (Kristo)

Varsti hakkab kolmas aastaring täis saama „teistsugust“ elu elades. Ikka küsitakse, kas raske ei ole, kas ei isuta, kas äkki prooviks? Oma esimesel kainel aastal seadsin endale ülesandeks, et kui tahan puhtana jätkata, siis ka alkoholivaba õlle võib olla liig. Rääkimata siis sellest, et rookisin puhtaks kõik kapid ja peidupaigad võimalikest ahvatlejatest. Seda tegi ka… Loe edasi 22. Õllepudel külmkapis (Kristo)

21. Kaassõltuvuse tugigrupp Keilas (Kairit)

Kristo pole ise siia oma blogisse ammu kirjutanud. Aeg-ajalt vaid viskab kodus õhku märkuse, et peaks miskit kirjutama, aga sinna see jääb 😀 Kõrvaltvaatajana võin kinnitada, et tal läheb täitsa kenasti ja kui end tööga ära ei tapa, siis elab veel kaua. Eks stressi ja pinget ole tal ikka, aga no seni on saanud hakkama.Aga… Loe edasi 21. Kaassõltuvuse tugigrupp Keilas (Kairit)

20. Kaassõltuvus (Kairit)

Minu teekond (paraneva) alkohooliku abikaasana on viinud mind sinnamaale, et läksin õppima kogemusnõustajaks. Minu spetsiifika on siis vastavalt oma elukogemustele kaassõltuvus. Täpsemalt saab huvi korral lugeda minu kogemusnõustamise ja ka muu tegevuste kohta SIIN. Minu käest on küsitud, et mis see siis ikkagi on ja kes on kaassõltlane. Proovin seda hiiglasuurt ja põhjatut teemat nüüd siin… Loe edasi 20. Kaassõltuvus (Kairit)

19. Kehamälu ehk süütunne minevikust (Kristo)

Meie pere tabas kõhuviirus. Järgemööda olid pea kõik lapsed, abikaasa ja mina ise päeva-kaks wc poti kõrval ja voodis siruli. Iseenesest ei ole tegemist mingi hullu tõvega, ikka juhtub. Aga huvitav oli see, milline oli minu vaimne reaktsioon sellele haigushoole. See tõstis minus üles vanu mälestusi, millest arvasin olevad lahti saanud, midagi, mida ma ei… Loe edasi 19. Kehamälu ehk süütunne minevikust (Kristo)

18. Kuidas minust sai „Selge grupijuht“ (Kristo)

Eks te ju teate seda Kuku raadio kampaaniat Selge grupijuht, mis vist juba paarkümmend aastat enne jaani aset leiab. Idee on lihtne, olla või leida üks kaine autojuht, kes sõidutab oma kaaslasi ja ühtlasi ei lase purjus inimesel rooli istuda. Kui tavaliselt on alkoholisõbra üks „tähtsündmustest“ ikka Jaanipäev, siis mina olen üllataval kombel väga pikki… Loe edasi 18. Kuidas minust sai „Selge grupijuht“ (Kristo)

17. Kuidas karantiini tingimustes kaine püsida ja mida see kriis on mulle õpetanud! (Kristo)

Siit-sealt on kuulda, et rahva hulgas on joomine kõvasti kasvanud. Istume ju enamasti kodus ja eks see ole üks igavuse peletamise meetodeid tõesti. Ei oska oma tuttavate kohta öelda, kuna ei lävi ju otseselt hetkel kellegagi, poes harva käies näen küll, et napsu ostetakse... Minu jaoks, nagu ilmselt paljude teistegi puhul, saabus see kriis ikka… Loe edasi 17. Kuidas karantiini tingimustes kaine püsida ja mida see kriis on mulle õpetanud! (Kristo)

16. 2 viimast aastat minu vaatenurgast (Kairit)

Kuna inimesed on huvi tundnud, siis panen kirja viimase kahe aasta meie pere teekonna ka oma silme läbi. Kui nüüd mõtiskleda, siis ega see vast eelmisest Kristo postitusest väga ei erine, aga mõned mõtted siiski. Veebruar 2018 oli tegelikult täitsa tavaline talvekuu, Kristol oli kainemaid päevi ja mitte kaineid päevi-nagu siiani ikka see rütm juba… Loe edasi 16. 2 viimast aastat minu vaatenurgast (Kairit)

15. Kaks aastat kainet elu – kuidas mul on läinud ja mis on muutunud? (Kristo)

Veebruaris saab täis kaks aastat minu „uuest“ elust, elust kainena. Nagu ma olen varemalt kirjutanud, siis 2018. aasta veebruaris, pärast seda, kui olin jõudnud enam-vähem sinnamaani, et „tavaline“ elu seostus suuremal või vähemal määral vaid alkoholiga ning kui minu abikaasa pani mind sundseisu: kas muutuda või lahkuda, siis otsustasin, et nüüd on just see õige… Loe edasi 15. Kaks aastat kainet elu – kuidas mul on läinud ja mis on muutunud? (Kristo)

14.Mis on kaineneva alkohooliku või laiemalt sõltlase esimene suurem takistus elumuutuse teel? (Kristo)

Sellele küsimusele annab hästi vastuse 12-sammulise programmi teine samm: Hakkasime uskuma, et ainult meist suurem jõud võib meile tagasi anda terve vaimu. No ei hakanud uskuma! Nii väidavad paljud, mina ka. Enamus sõltlasi on nii suurte munadega küll, et mingi kõrgemat jõudu nad ei tunnista ega usu. Mis mind viis joomiseni – see oli ülimalt suur… Loe edasi 14.Mis on kaineneva alkohooliku või laiemalt sõltlase esimene suurem takistus elumuutuse teel? (Kristo)

13. Tunnistamine, et olen alkoholi ees jõuetu – et ma ei tule oma eluga toime (Kristo)

Niimoodi algab Minnesota programm oma 12 sammuga ja see on kõige esimene samm ehk ülesanne iseendale. Kogu taastumine algab sisuliselt 0-tasandilt. Tuli panna paika stardipositsioon ja sealt hakata pihta. Selleks aga, et see stardipositsioon üldse tekiks, oleks „soovitav“ põhjas ära käia, et näha nii muutuste vajalikkust kui ka kohta, kust alustada.  Keegi ei taha üldiselt… Loe edasi 13. Tunnistamine, et olen alkoholi ees jõuetu – et ma ei tule oma eluga toime (Kristo)