7. Joomise mahajätmine on imelihtne. Olen seda teinud sadu kordi (Kristo)

Öeldakse, et sõltlased on maailma suurima tahtejõuga inimesed. Suur tahtejõud tõukab tagant ikka uuesti ja uuesti alkoholist loobuma ja seesama tahtejõud otsib pudeli kasvõi maa alt välja, kui loobumise tahtejõud raugeb.

Ma lubasin endale iga jumala kord, kui hommikul oli niiiiiiiiiii sitt olla, et see on raudselt viimane kord… kuni järgmise korrani.

Kõigepealt lubasin iseendale, siis naisele, siis vanematele, siis tuttavatele, siis töökaaslastele, siis jälle iseendale ja siis niimoodi ringiratast. Ja nii aastaid.

Iga alkohoolik teab, et ta on lubanud loobuda kordi ja kordi. Mina suutsin paarikümneaastase joomaperioodil kõige kauem vastu pidada kaks korda pool aastat. Esimene kord lõppes see katastroofiga, teine kord enam ei suutnud kaine olla ja tasapisi taastasin vana olukorra. Ma olen elu jooksul proovinud kõike: Wismaris käinud, Kordamedis käinud, tablette söönud, mis peaks joomise puhul tekitama nii sita enesetunde, et tahab ära tappa. Tekkiski, aga tavaliselt juuakse tabletid üle. Ma ka. Isu on suurem kui tablettide mõju.

Siis olen leppinud igasugu skeeme kokku. Näiteks abikaasaga, et kui ma ei joo, siis vastu saan midagi, noh rohkem seksi näiteks. Ka see ei töötanud. Siis olen proovinud kõvasti sporti teha. Siis olen arvanud ja uskunud, et keskkonna vahetus mõjub. Süüdistasin töökohti, töökaaslasi, sõpru, elukohti ja jumal teab veel mida. No vahetasin töökoha ära, seejärel elukoha…kurat ikka miskit ei muutunud.

Kunagi ammu võtsin julguse kokku ja helistasin AA-sse. Aga kohale minna ei julgenud. Siis olen püüdnud end ära lõigata kõigest, mis ahvatleks jooma: sõbrad, üritused, sünnipäevad jms. Ikka olen maandunud poodi ja seejärel pudeliga koju.

See lubamine on tagantjärele tarkusena ikka eriti nõme ja hale asi. Tegelikult ei lubanud ma midagi. Tegelikult oli nädalane või kahene paus lihtsalt ettevalmistus järgmiseks joomiseks. See oli natuke nagu taastumisperiood ja kodune plusspunktide korjamise aeg. Et kui mitu nädalat juba kaine oldud, siis on julgem tunne uuesti alustada.

Tegelik ärkamine tuli alles siis, kui ma tõesti ise hakkasin uskuma, et ma võin ka kaine olla ja tegin otsuse täiesti iseenda pärast, oma tõelises usus ja tahtejõuga. Siis avanesid silmad nii nende valede suhtes, mida ma olin endale ning teistele välja öelnud kui ka selgines arusaamine, kuidas oleks võimalik puhtaks saada ja jääda.

See mahajätmine on tegelikult alati olnud kellegi teise pärast ja ega ei mina ega ilmselt ka paljud teised sõltlased ei tee seda esialgu kunagi enda pärast. Seepärast see varem ei toiminudki.

Ahjaa – see tahtejõu asi. Ega enne ma sellest mõistest aru ei saanud, kui liitusin Libertasega (kirjutan sellest peagi lähemalt). Seal adusin, et sellel naljal on tõepõhi all. Kui on vaja juua, siis tehakse mida iganes. Ma olen paljajalu ja sussides keset ööd konnanud mööda linna, et veel ühte lonksu saada. Pood ei ole kunagi olnud kättesaamatus kauguses. Alati on mõni baar või kohvik lahti. Vanasti oli päästeingel bensukas, hiljem hotellid. Alla läks kõik. Kui vaja siis ülikallis shampus, kui vaja siis hirmodav õlu või siider, peaasi, et kraadid sees. Ei ole vahet olnud, kas oli päev või öö, kas oli suvi või talv. Tõesti, tahtejõud oli mul suur, kui oli vaja järgmist lonksu saada. Olen ka käinud naabrite juures nuiamas, et äkki neil miski pidu või, et saaks veel selle viimase õlle, mis just alati puudu oli. Päris odekat ei ole proovinud ega muud surrogaati, selles osas olen puhas olnud, narkot ega sellelaadseid asju ka õnneks mitte.

Kuid kõige suuremat tahtejõudu nõuab hoopiski see aeg, mis algab päevast, mil tõesti kaineks otsustatakse saada. See on elu kainena, päev korraga, mitte mõeldes sellele, et kas ma tõesti enam kunagi juua ei saagi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s