4. Olla alkohooliku abikaasa (Kairit)

See oli täpselt nädal aega tagasi, eelmisel reedel kui Kristo küsis, et mis sa arvad kui ma hakkaksin oma lugu kirja panema, et saab endal hinge pealt ära ja ehk on kellelegi kasu ka. Kiitsin takka, hakka pihta, väga hea idee ja nii see blogi nüüd oma elu elama on hakanudki. 

Olen mõtisklenud, et kuidas inimesed selle vastu võtavad? Olgem ausad, selline karm ausus ning avatus võivad tekitada inimestes vastakaid reaktsioone. Tagasiside on olnud õnneks positiivne ja väga julgustav. Aga ehteestlaslikult olen kindel, et nii mõnigi pomiseb habemesse, et on nüüd vaja seda pere musta pesu siin avalikult pesta…kas häbi enam üldse pole. Vaja nüüd siis oma probleemidest tervele maailmale pasundada.  Piinlik peaks olema, täitsa segi omadega läinud…

Tegelikult jätab mind suht külmaks teiste arvamus sellest blogist. Tean isiklikest kogemustest, et see teema on alakajastatud, sama probleemiga inimestele on sellest kindlasti omamoodi abi, nii mõnigi võtab ehk julguse rindu ja vaatab peeglisse, astub tervenemise suunas kasvõi pisikese sammugi  edasi. See ongi selle asja eesmärk.  

Täna andis üks hea sõber aga huvitava mõtte, et ka mina-Kristo abikaasa võiksin selles blogis oma panuse anda, omapoolseid kogemusi kirja pannes. Ja mulle hakkas see mõte kohe meeldima, aitäh, Janno 🙂 Kindlasti ei saa neid kogemusi kirja panna ühte postitusse. Seega kakkan aeg-ajalt siia blogima ja oma osa selles loos meenutama ning teiega jagama.


Istudes arvuti taha, et mõtteid koondada, taipasin, et see pole ju sugugi tõesti ainult Kristo lugu. See on paljuski meie lugu. Kuna oleme koos elanud tänaseks 25 aastat, siis on tema tõusud ja mõõnad elatud läbi kõik minu kõrval. On olnud palju raskeid, kuradi-kuradi raskeid ja lootusetuid aegu. Aegu, kus me elasime koos, aga me ei olnud koos, sest tegelikult oli meie vahel pudel. Ma ei teagi, mis on mind hoidnud loobumast lootmast, et me saame sellest koos üle. Miski sisemine teadmine, et meid on loodud koos seda teed käima ja need katsumused on meie mõlema jaoks vajalikud.

Ma olen täna ääretult õnnelik, et suutsin selle aja ära oodata, millal Kristo teadvustab, et enam vanaviisi jätkata ei saa ja võtab vastutuse enda kätte. Olen ikka väga-väga uhke tema üle!

Kairit

Üks kommentaar “4. Olla alkohooliku abikaasa (Kairit)

  1. Minu austus ja lugupidamine, et selline kirjatükk (4osaline) on lugejateni (abivajajateni) jõudnud! Kairitil on õigus – see teema on alakajastatud, kuid õnneks on just Kristo ja Kairiti julgus ja ausus teedrajav ning nii mõnigi saab siit blogist enda elu muutvaid mõtteid!
    Edu ja õnne uues , kaines elus!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s